Wymiana opon w Bydgoszczy​

Profesjonalna wymiana opon w Twoim samochodzie! Nasi mechanicy szybko przełożą opony w Twoim aucie. Wymiana opon w naszym serwisie to wysoka jakość usług za przystępną cenę. Po każdej naprawie przykręcenie kół jest sprawdzane kluczem dynamometrycznym- jest to gwarancja bezpieczeństwa.

mechanik odkręca koła do wymiany opon

Sprzedaż nowych opon w najlepszych cenach.

Mamy opony dla Twojego samochodu! Prowadzimy sprzedaż opon, w naszej ofercie są opony największych światowych producentów.  W naszym serwisie samochodowym sprzedajemy i zmieniamy opony. Opona to jedyny element samochodu który ma styczność z drogą, nie oszczędzaj na oponach! Naszym klientom polecamy opony firm Michelin, Continental oraz Kleber, doradzimy Tobie jakie wybrać opony do Twojego samochodu. Zaufaj specjalistą!

Przykładowy cennik wymiany opon

  • Wymiana opony na feldze stalowej do 14" 23 PLN
  • Wymiana opony na feldze stalowej 15"-16" 27 PLN
  • Wymiana opony na feldze aluminiowej 15"-16" 30 PLN
  • Wymiana opony na feldze aluminiowej 17" 35 PLN
  • Wymiana opony na feldze aluminiowej 18" 40 PLN
  • Wymiana opony na feldze aluminiowej 19"- 50 PLN
  • Utrudniona wymiana czujniki TPMS 5 PLN

Etykiety na nowych oponach pomagają w zakupie i wymianie opon

Opór toczenia — co oznacza na etykiecie opony?
Łatwo się domyślić, że opór toczenia to opór napotykany przez oponę w zetknięciu z nawierzchnią. Im jest on mniejszy, tym potrzeba mniejszej energii do toczenia koła. Przekłada się to na zużycie paliwa. Różnice pomiędzy najlepszymi  a najgorszymi  oponami przekładają się na różnice w spalaniu wynoszące około 7,5 %. Według Michelin opona o mniejszym oporze toczenia to roczna oszczędność ok. 80 litrów paliwa czyli  ok.400zł (przy przebiegu 15 000 km).

 

Przyczepność na mokrej nawierzchni — jak sprawdzić na etykiecie opony?
Aby określeić przyczepność opony na mokrej nawierzchni (ikona z oponą i kroplami deszczu) wykonuje się dwa testy. Pierwszy polega na sprawdzaniu skuteczności hamowania z prędkości 80 km/h do 20 km/h. W drugim mierzona jest siła tarcia między nawierzchnią drogi a oponą. Następnie rezultaty porównuje się z tzw. oponą wzorcową. Ogumienie z kategorii „A” pozwala wytracać prędkość o 30 % skuteczniej od opony klasy „G”, co przekłada się na ok. 18 m krótszą drogę hamowania przy prędkości 80 km/h. Warto więc zainwestować w jak najlepsze opony!

Hałas — oznaczenie na etykiecie opony
Jest to poziom generowanego przez ogumienie hałasu  poza samochodem. Hałas opon testuje się przejeżdżając autem obok mikrofonów umieszczonych na wysokości 1,2 m i w odległości 7,5 m od linii środkowej toru jazdy. Bada się tylko głośność na zewnątrz pojazdu, a nie w kabinie, jednak ten wynik ma pośrednie znaczenie do odczuć hałasu wewnątrz pojazdu. Na etykiecie mamy dwa oznaczenia. Po prawej przedstawia liczbę decybeli. Po lewej mamy 3 kreski. Jedna oznacza oponę cichą. Dwie to hałas mocniejszy o 3 decybele. Trzy to o 6 decybeli i więcej. Trzeba przy tym zaznaczyć, że 3 decybele to hałas większy o 100 % w stosunku do najcichszej opony.

 

Pytania dotyczące wymiany opon!

Koszt wymiany opon w naszym serwisie w Bydgoszczy zaczyna się od 80zł. Cena wymiany zależy od średnicy opony oraz od rodzaju felgi (stalowe lub aluminiowe)

Wymiana opon w samochodzie trwa około 1 godziny. Aby prawidłowo wymienić koła należy odpowiednio oczyścić felgi, sprawdzić i ewentualnie wymienić zawory koła, założyć prawidłowo oponę zgodnie z kierunkiem rotacji koła oraz wyważyć koło ( felgę z oponą). Po zakończonej wymianie opon należy przykręcić koła z odpowiednią siłą przy użyciu klucza dynamometrycznego, oraz dostosować ciśnienie opon do samochodu i stylu jazdy.

Opony letnie lepiej sprawują się lepiej w temperaturach powyżej 8 stopni Celsiusza. Kiedy zaczynają panować takie temperatury warto zastanowić się nad wymianą opon.

Odpowiednie ciśnienie w oponach samochodu jest zawsze ustalane przez producenta pojazdu. W zależności od wielkości opony, producent samochodu podaje odpowiednie ciśnienia. Ciśnienie powietrza w kołach z przodu może się różnić od ciśnienia powietrza w kołach z tyłu. Różne też mogą być wartości ciśnienia w zależności od załadowania samochodu oraz od prędkości jazdy samochodu. Informację o prawidłowym ciśnieniu można znaleźć na tabliczce umieszczonej na nadwoziu auta.