Wymiana opon w Bydgoszczy​

Wulkanizacja Bydgoszcz – Sprawna wymiana opon w Twoim samochodzie! Nasi mechanicy szybko przełożą opony w Twoim samochodzie. Wysoka jakość usług za przystępną cenę. Po każdej naprawie przykręcenie kół jest sprawdzane kluczem dynamometrycznym- jest to gwarancja bezpieczeństwa.

wymiana opon bydgoszcz

Sprzedaż i wymiana opon.

Sprzedajemy opony w naszym serwisie samochodowym. Naszym klientom polecamy opony największych producentów opon Michelin, Continental i wiele innych. Doradzimy Tobie jakie wybrać opony do Twojego samochodu. Poszukujesz opon? Zadzwoń do nas i umów wizytę

Etykiety na nowych oponach pomagają w zakupie i wymianie opon

Opór toczenia — co oznacza na etykiecie opony?
Łatwo się domyślić, że opór toczenia to opór napotykany przez oponę w zetknięciu z nawierzchnią. Im jest on mniejszy, tym potrzeba mniejszej energii do toczenia koła. Przekłada się to na zużycie paliwa. Różnice pomiędzy najlepszymi  a najgorszymi  oponami przekładają się na różnice w spalaniu wynoszące około 7,5 %. Według Michelin opona o mniejszym oporze toczenia to roczna oszczędność ok. 80 litrów paliwa czyli  ok.400zł (przy przebiegu 15 000 km).

 

etykieta na oponie
Etykieta informacyjna na nowej oponie

Przyczepność na mokrej nawierzchni — jak sprawdzić na etykiecie opony?
Aby określeić przyczepność opony na mokrej nawierzchni (ikona z oponą i kroplami deszczu) wykonuje się dwa testy. Pierwszy polega na sprawdzaniu skuteczności hamowania z prędkości 80 km/h do 20 km/h. W drugim mierzona jest siła tarcia między nawierzchnią drogi a oponą. Następnie rezultaty porównuje się z tzw. oponą wzorcową. Ogumienie z kategorii “A” pozwala wytracać prędkość o 30 % skuteczniej od opony klasy “G”, co przekłada się na ok. 18 m krótszą drogę hamowania przy prędkości 80 km/h. Warto więc zainwestować w jak najlepsze opony!

Hałas — oznaczenie na etykiecie opony
Jest to poziom generowanego przez ogumienie hałasu  poza samochodem. Hałas opon testuje się przejeżdżając autem obok mikrofonów umieszczonych na wysokości 1,2 m i w odległości 7,5 m od linii środkowej toru jazdy. Bada się tylko głośność na zewnątrz pojazdu, a nie w kabinie, jednak ten wynik ma pośrednie znaczenie do odczuć hałasu wewnątrz pojazdu. Na etykiecie mamy dwa oznaczenia. Po prawej przedstawia liczbę decybeli. Po lewej mamy 3 kreski. Jedna oznacza oponę cichą. Dwie to hałas mocniejszy o 3 decybele. Trzy to o 6 decybeli i więcej. Trzeba przy tym zaznaczyć, że 3 decybele to hałas większy o 100 % w stosunku do najcichszej opony.

 

Pytania dotyczące wymiany opon!

Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie powietrza w oponach?
Odpowiednie ciśnienie w oponach samochodu jest zawsze ustalane przez producenta pojazdu. W zależności od wielkości opony, producent samochodu podaje odpowiednie ciśnienia. Ciśnienie powietrza w kołach z przodu może się różnić od ciśnienia powietrza w kołach z tyłu. Różne też mogą być wartości ciśnienia w zależności od załadowania samochodu oraz od prędkości jazdy samochodu.

Ile trwa przełożenie opon w samochodzie?
Wymiana opon w samochodzie trwa około 1 godziny. Aby prawidłowo wymienić koła należy odpowiednio oczyścić felgi, sprawdzić i ewentualnie wymienić zawory koła, założyć prawidłowo oponę zgodnie z kierunkiem rotacji koła oraz wyważyć koło ( felgę z oponą). Po zakończonej wymianie opon należy przykręcić koła z odpowiednią siłą przy użyciu klucza dynamometrycznego.

Kiedy należy wymienić opony na letnie?
Opony letnie lepiej sprawują się lepiej w temperaturach powyżej 8 stopni Celsiusza. Kiedy zaczynają panować takie temperatury warto zastanowić się nad wymianą opon.

Przewiń do góry
AutoPunkt 24 logo warsztat samochodowy bydgoszczs

Koronawirus - działamy!

W związku z epidemią koronawirusa, nasza firma działa normalnie od poniedziałku do piątku 8-18.

Zachowujemy wszelkie środki ostrożności i ograniczamy niepotrzebny kontakt.  Prosimy, stosuj się do tych zasad!

1. Umów planowaną wizytę telefonicznie lub online, podaj dokładne dane samochodu i opisz usterki. Otrzymasz informacje, jak zachować się podczas zostawiania samochodu.

2. Podczas każdej wizyty dezynfekujemy samochód i ozonujemy kabinę –gratis!

3. Po zakończonej naprawie zostaniesz poinformowany o możliwości odbioru auta.