Wymiana opon w Bydgoszczy​

Profesjonalna wymiana opon w Twoim samochodzie! Nasi mechanicy szybko przełożą opony w Twoim aucie. Wymiana opon w naszym serwisie to wysoka jakość usług za przystępną cenę. Po każdej naprawie przykręcenie kół jest sprawdzane kluczem dynamometrycznym- jest to gwarancja bezpieczeństwa.

mechanik odkręca koła do wymiany opon

Sprzedaż nowych opon w najlepszych cenach.

Mamy opony dla Twojego samochodu! Prowadzimy sprzedaż opon, w naszej ofercie są opony największych światowych producentów.  W naszym serwisie samochodowym sprzedajemy i zmieniamy opony. Opona to jedyny element samochodu który ma styczność z drogą, nie oszczędzaj na oponach! Naszym klientom polecamy opony firm Michelin, Continental oraz Kleber, doradzimy Tobie jakie wybrać opony do Twojego samochodu. Zaufaj specjalistą!

Przykładowy cennik wymiany opon

Etykiety na nowych oponach pomagają w zakupie i wymianie opon

Opór toczenia — co oznacza na etykiecie opony?
Łatwo się domyślić, że opór toczenia to opór napotykany przez oponę w zetknięciu z nawierzchnią. Im jest on mniejszy, tym potrzeba mniejszej energii do toczenia koła. Przekłada się to na zużycie paliwa. Różnice pomiędzy najlepszymi  a najgorszymi  oponami przekładają się na różnice w spalaniu wynoszące około 7,5 %. Według Michelin opona o mniejszym oporze toczenia to roczna oszczędność ok. 80 litrów paliwa czyli  ok.400zł (przy przebiegu 15 000 km).

 

Przyczepność na mokrej nawierzchni — jak sprawdzić na etykiecie opony?
Aby określeić przyczepność opony na mokrej nawierzchni (ikona z oponą i kroplami deszczu) wykonuje się dwa testy. Pierwszy polega na sprawdzaniu skuteczności hamowania z prędkości 80 km/h do 20 km/h. W drugim mierzona jest siła tarcia między nawierzchnią drogi a oponą. Następnie rezultaty porównuje się z tzw. oponą wzorcową. Ogumienie z kategorii “A” pozwala wytracać prędkość o 30 % skuteczniej od opony klasy “G”, co przekłada się na ok. 18 m krótszą drogę hamowania przy prędkości 80 km/h. Warto więc zainwestować w jak najlepsze opony!

Hałas — oznaczenie na etykiecie opony
Jest to poziom generowanego przez ogumienie hałasu  poza samochodem. Hałas opon testuje się przejeżdżając autem obok mikrofonów umieszczonych na wysokości 1,2 m i w odległości 7,5 m od linii środkowej toru jazdy. Bada się tylko głośność na zewnątrz pojazdu, a nie w kabinie, jednak ten wynik ma pośrednie znaczenie do odczuć hałasu wewnątrz pojazdu. Na etykiecie mamy dwa oznaczenia. Po prawej przedstawia liczbę decybeli. Po lewej mamy 3 kreski. Jedna oznacza oponę cichą. Dwie to hałas mocniejszy o 3 decybele. Trzy to o 6 decybeli i więcej. Trzeba przy tym zaznaczyć, że 3 decybele to hałas większy o 100 % w stosunku do najcichszej opony.

 

Pytania dotyczące wymiany opon!

Ile kosztuje wymiana opon?

Koszt wymiany opon w naszym serwisie w Bydgoszczy zaczyna się od 80zł. Cena wymiany zależy od średnicy opony oraz od rodzaju felgi (stalowe lub aluminiowe)

Ile trwa przełożenie opon w samochodzie?

Wymiana opon w samochodzie trwa około 1 godziny. Aby prawidłowo wymienić koła należy odpowiednio oczyścić felgi, sprawdzić i ewentualnie wymienić zawory koła, założyć prawidłowo oponę zgodnie z kierunkiem rotacji koła oraz wyważyć koło ( felgę z oponą). Po zakończonej wymianie opon należy przykręcić koła z odpowiednią siłą przy użyciu klucza dynamometrycznego.

Kiedy należy wymienić opony na letnie?

Opony letnie lepiej sprawują się lepiej w temperaturach powyżej 8 stopni Celsiusza. Kiedy zaczynają panować takie temperatury warto zastanowić się nad wymianą opon.

Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie powietrza w oponach?

Odpowiednie ciśnienie w oponach samochodu jest zawsze ustalane przez producenta pojazdu. W zależności od wielkości opony, producent samochodu podaje odpowiednie ciśnienia. Ciśnienie powietrza w kołach z przodu może się różnić od ciśnienia powietrza w kołach z tyłu. Różne też mogą być wartości ciśnienia w zależności od załadowania samochodu oraz od prędkości jazdy samochodu.