Wymiana opon w Bydgoszczy​

Profesjonalna wymiana opon w Twoim samochodzie! Nasi mechanicy szybko przełożą opony w Twoim aucie. Wymiana opon w naszym serwisie to wysoka jakość usług za przystępną cenę. Po każdej naprawie przykręcenie kół jest sprawdzane kluczem dynamometrycznym– jest to gwarancja bezpieczeństwa.

mechanik odkręca koła do wymiany opon

Sprzedaż nowych opon w najlepszych cenach.

Mamy opony dla Twojego samochodu! Prowadzimy sprzedaż opon, w naszej ofercie są opony największych światowych producentów.  W naszym serwisie samochodowym sprzedajemy i zmieniamy opony. Opona to jedyny element samochodu który ma styczność z drogą, nie oszczędzaj na oponach! Naszym klientom polecamy opony firm Michelin, Continental oraz Kleber, doradzimy Tobie jakie wybrać opony do Twojego samochodu. Zaufaj specjalistą!

Cennik usług wulkanizacyjnych sezon 2023/2024

IndeksOpis usługiPLN
Wymiana opon
ALU OPONA 12”-14”Wymiana 1 opony z wyważeniem 12”-14”35
ALU OPONA 15”-16”Wymiana 1 opony z wyważeniem 15”-16”40
ALU OPONA 17”Wymiana 1 opony z wyważeniem 17”45
ALU OPONA 18”Wymiana 1 opony z wyważeniem 18”50
ALU OPONA 19”-Wymiana 1 opony z wyważeniem 19”-60
TPMS CZUJNIKUTRUDNIONA WYM. KOŁA Z TPMS + TEST BAT.10
STAL OPONA 12”-16”Wymiana 1 opony z wyważeniem 15”-16”35
STAL OPONA 17”-Wymiana 1 opony z wyważeniem 17”-40
Wyważenie opon 
ALU WYWAŻENIE 12”-16”Wyważenie 1 koła z felga alu 14”-16”30
ALU WYWAŻENIE 17”-Wyważenie 1 koła z felgą alu 17”-40
STAL WYWAŻENIE 12”-16”Wyważenie 1 koła z felga stalową 14”-16”25
STAL WYWAŻENIE 17”-Wyważenie 1 koła z felgą stalową 17” –30
DEMONTAŻ/ MONTAŻ WYWAŻENIDemontaż/ montaż koła przy wyważaniu8
Usługi dodatkowe
ZAWÓR ZWYKŁY WYMIANAWymiana zaworu – czynność10
ZAWÓR KOŁA, WENTYLWentyl koła standardowy6,5
ZAWÓR TPMS WYMIANAWymiana zaworu TPMS – czynność20
PRZECHOWANIE 4 OPONPrzechowanie 4 opon -1 sezon110
PRZECHOWANIE 4 KÓŁPrzechowanie 4 kół – 1 sezon130
RECYKLING OPONY OSOBOWEOdbiór zużytej opony – samochody osobowe12,5
RECYKLING OPONY DOSTAWCZEOdbiór zużytej opony – 4×4, dostawcze15
NAPRAWA OPONY KOŁEKNaprawa oponyod 40
TPMS – czujniki ciśnienia w kołach
TPMS PROGRAMOWANIETPMS PROGRAMOWANIE NOWYCH CZUJNIKÓW150
TPMS SPRAWDZENIE CZUJNIKÓWTPMS SPRAWDZENIE I KALIBRACJA CZUJNIKÓW100

Serwis TPMS - czujników ciśnienia w kołach

Profesjonalny serwis TPMS w samochodzie w Bydgoszczy

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo na drodze stało się priorytetem. Aby zapewnić sobie oraz innym użytkownikom dróg maksymalną ochronę, dbanie o stan techniczny samochodu jest niezwykle istotne. Jednym z elementów, które wpływają na bezpieczeństwo na drodze, jest system TPMS, czyli Monitoring Ciśnienia w Oponach. Jeśli jesteś mieszkańcem Bydgoszczy i potrzebujesz profesjonalnego serwisu TPMS,to nasza firma AutoPunkt 24 przeprowadzi profesjonalny serwis TPMS

Czym jest system TPMS?

System TPMS (Tire Pressure Management System) to zaawansowany mechanizm monitorujący ciśnienie w oponach pojazdu. Jego głównym celem jest zapobieganie problemom związanym z niskim ciśnieniem w oponach, które mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze. System TPMS monitoruje ciśnienie w oponach i informuje kierowcę o ewentualnych odchyleń od zalecanych wartości. Dzięki temu można uniknąć wypadków spowodowanych przez niesprawne opony.

Dlaczego wybrać AutoPunkt 24?

 AutoPunkt 24 to profesjonalny serwis samochodowy w Bydgoszczy, który specjalizuje się w obszarze serwisu TPMS. Oto kilka powodów, dla których warto zwrócić się do tego miejsca:

  1. Doświadczeni specjaliści: AutoPunkt 24 zatrudnia doświadczonych mechaników, którzy doskonale znają się na systemach TPMS. Dzięki ich wiedzy i umiejętnościom, możesz być pewien, że Twoje opony są w najlepszym stanie.

  2. Nowoczesny sprzęt: Firma AutoPunkt 24 wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt do obsługi i diagnostyki systemów TPMS. Dzięki temu serwis odbywa się sprawnie i precyzyjnie.

  3. Szybkość i profesjonalizm: AutoPunkt 24 kładzie nacisk na profesjonalizm i szybkość obsługi klienta. Twój czas jest cenny, dlatego serwis TPMS odbywa się efektywnie.

  4. Szeroki zakres usług: Firma oferuje pełen zakres usług związanych z serwisem TPMS, włączając w to diagnozowanie, kalibrację, naprawę i wymianę czujników oraz wiele innych.

  5. Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu: Dla AutoPunkt 24 bezpieczeństwo klienta jest najważniejsze. Dlatego starają się zapewnić najwyższą jakość usług i sprawność systemu TPMS

Etykiety na nowych oponach pomagają w zakupie i wymianie opon

Opór toczenia — co oznacza na etykiecie opony?
Łatwo się domyślić, że opór toczenia to opór napotykany przez oponę w zetknięciu z nawierzchnią. Im jest on mniejszy, tym potrzeba mniejszej energii do toczenia koła. Przekłada się to na zużycie paliwa. Różnice pomiędzy najlepszymi  a najgorszymi  oponami przekładają się na różnice w spalaniu wynoszące około 7,5 %. Według Michelin opona o mniejszym oporze toczenia to roczna oszczędność ok. 80 litrów paliwa czyli  ok. 500zł (przy przebiegu 15 000 km).

Przyczepność na mokrej nawierzchni — jak sprawdzić na etykiecie opony?
Aby określeić przyczepność opony na mokrej nawierzchni (ikona z oponą i kroplami deszczu) wykonuje się dwa testy. Pierwszy polega na sprawdzaniu skuteczności hamowania z prędkości 80 km/h do 20 km/h. W drugim mierzona jest siła tarcia między nawierzchnią drogi a oponą. Następnie rezultaty porównuje się z tzw. oponą wzorcową. Ogumienie z kategorii „A” pozwala wytracać prędkość o 30 % skuteczniej od opony klasy „G”, co przekłada się na ok. 18 m krótszą drogę hamowania przy prędkości 80 km/h. Warto więc zainwestować w jak najlepsze opony!

Hałas — oznaczenie na etykiecie opony
Jest to poziom generowanego przez ogumienie hałasu  poza samochodem. Hałas opon testuje się przejeżdżając autem obok mikrofonów umieszczonych na wysokości 1,2 m i w odległości 7,5 m od linii środkowej toru jazdy. Bada się tylko głośność na zewnątrz pojazdu, a nie w kabinie, jednak ten wynik ma pośrednie znaczenie do odczuć hałasu wewnątrz pojazdu. Na etykiecie mamy dwa oznaczenia. Po prawej przedstawia liczbę decybeli. Po lewej mamy 3 kreski. Jedna oznacza oponę cichą. Dwie to hałas mocniejszy o 3 decybele. Trzy to o 6 decybeli i więcej. Trzeba przy tym zaznaczyć, że 3 decybele to hałas większy o 100 % w stosunku do najcichszej opony.

 

Pytania dotyczące wymiany opon!

Koszt wymiany opon w naszym serwisie w Bydgoszczy zaczyna się od 80zł. Cena wymiany zależy od średnicy opony oraz od rodzaju felgi (stalowe lub aluminiowe)

Wymiana opon w samochodzie trwa około 1 godziny. Aby prawidłowo wymienić koła należy odpowiednio oczyścić felgi, sprawdzić i ewentualnie wymienić zawory koła, założyć prawidłowo oponę zgodnie z kierunkiem rotacji koła oraz wyważyć koło ( felgę z oponą). Po zakończonej wymianie opon należy przykręcić koła z odpowiednią siłą przy użyciu klucza dynamometrycznego, oraz dostosować ciśnienie opon do samochodu i stylu jazdy.

Opony letnie lepiej sprawują się lepiej w temperaturach powyżej 8 stopni Celsiusza. Kiedy zaczynają panować takie temperatury warto zastanowić się nad wymianą opon.

Odpowiednie ciśnienie w oponach samochodu jest zawsze ustalane przez producenta pojazdu. W zależności od wielkości opony, producent samochodu podaje odpowiednie ciśnienia. Ciśnienie powietrza w kołach z przodu może się różnić od ciśnienia powietrza w kołach z tyłu. Różne też mogą być wartości ciśnienia w zależności od załadowania samochodu oraz od prędkości jazdy samochodu. Informację o prawidłowym ciśnieniu można znaleźć na tabliczce umieszczonej na nadwoziu auta.