Akumulatory Bydgoszcz

Największy wybór akumulatorów do samochodów osobowych i dostawczych w Bydgoszczy.  Jesteśmy w centrum na ul. Toruńskiej 57 w Bydgoszczy. W swojej ofercie posiadamy akumulatory do wszystich marek samochodów.
Na stanie magazynowym
znajdują się akumulatory do 90% samochodów obecnych na rynku. AutoPunkt 24 to n
ajlepszy sklep z akumulatorami w Bydgoszczy!

Serwis akumulatorów Bydgoszcz

Prawidłowy dobór akumulatora !

Poszukując akumulatora do swojego samochodu najłatwiej jest wybrać taki sam model akumulatora jaki poprzednio został zamontowany. Jednak często jest to niemożliwe! Warto więc sprawdzić jaka była pojemność [Ah] starego akumulatora i wybrać akumulator o nie mniejszej pojemności. Ważne są też wymiary akumulatora, aby zmieścił się w skrzynce akumulatorowej.

W nowoczesnych samochodach z systemem START&STOP należy zwrócić uwagę na budowę akumulatora. Niezbędne jest w nich stosowanie akumulatorów AGM lub EFB, które szybko się ładują i są przystosowane do częstszej pracy rozrusznika oraz innej pracy alternatora. 

 1. Czy samochód posiada system START&STOP który wyłącza go podczas postoju np. na światłach – jeżeli, tak potrzebujesz nowoczesny akumulator w technologii AGM lub EFB.
 2.  Sprawdź pojemność starej baterii w amperogodzinach (Ah)
 3. Zobacz wymiary akumulatora
 4. Sprawdź biegunowość akumulatora

Profesjonalny montaż

Nasz sklep z akumulatorami, w przeciwieństwie do konkurencji, jest razem z  serwisem samochodowym. Posiadamy wiedzę oraz wszelkie narzędzia niezbędne do prawidłowej wymiany akumulatora w samochodzie.

W nowszych autach wymiana akumulatora, musi być zakodowana w sterowniku samochodu. Posiadamy profesjonalny tester diagnostyczny BOSCH KTS, który zapisuje wymianę akumulatora w pojeździe.

Zapraszamy na darmowy test akumulatora oraz w razie konieczności  jego wymianę.

akumulator bydgoszcz wymiana
Wymiana akumulatora w samochodzie osobowym

Gwarancja

Udzielamy gwarancji na każdy zakupiony u nas akumulator. W zależności od rodzaju akumulatora, producenta i pojazdu gwarancja jest udzielana na 12, 24 lub 36 miesięcy.

 • Akumulatory EXIDE PREMIUM (dawniej CENTRA FUTURA) 36 miesięcy
 • BOSCH, VARTA, EXIDE, 4MAX- samochody osobowe 24 miesiące
 • Akumulatory dla samochodów ciężarowych 12 miesięcy

Produkcja i magazynowanie

Akumulatory w naszym sklepie pochodzą z najnowszych dostaw. Dzięki temu zyskują Państwo gwarancję, że są to akumulatory najwyższej jakości. Okresowo akumulatory są sprawdzane i doładowywane, aby zawsze były gotowe do montażu w samochodzie.

Marki Akumulatorów

W naszej ofercie znajdują się akumulatory firm: Bosch, Varta, Exide, Cartechnic oraz marek własnych hurtowni motoryzacyjnych 4max, Max-Gear, Hart. Na wszystkie akumulatory udzielana jest gwarancja producenta.

Często zadawane pytania

System start-stop występuje w dwóch generacjach. Starsza, podstawowa polega tylko na wyłączaniu silnika w określonych sytuacjach, np. podczas postoju na światłach. Nowsza – wyposażona jest w układ odzyskiwania energii przy hamowaniu. W każdym z tych systemów akumulator poddawany jest intensywnemu procesowi ładowania i rozładowywania.

Pierwsza generacja Start&Stop

W przypadku pierwszej generacji wymiana akumulatora to standardowa procedura, która polega na wyjęciu starego i zamontowaniu nowego. Musimy tylko pamiętać o tym, aby wybrać model dedykowany do samochodów z systemem start-stop oraz żeby wszystkie parametry były zgodne z tymi w starym akumulatorze.

Druga generacja Start&Stop

W przypadku drugiej generacji systemu start-stop wymiana akumulatora to już bardzo skomplikowane zadanie, które wymaga odpowiedniej procedury oraz zakodowania w pamięci komputera samochodu informacji o wymianie akumulatora. Konieczne w tym wypadku będzie użycie komputera diagnostycznego. Standardowe odpięcie starego i podłączenie nowego akumulatora nie przyniesie oczekiwanego efektu i – prędzej czy później – samochód przejdzie w tryb awaryjny.

Najlepszym sposobem na kontrolę stanu akumulatora jest sprawdzenie jego kondycji przy pomocy testera diagnostycznego. Tester wykonuje pomiar baterii pod obciążeniem. Wynik negatywny powinien być dla nas bodźcem do wymiany akumulatora. W naszym serwisie samochodowym jest możliwość wykonania bezpłatnego testu akumulatora. Umów wizytę on-line teraz!

Często zapominamy, że żywotność rozruchowych akumulatorów kwasowo-ołowiowych wynosi od 3 do 4 lat, mimo że producenci deklarują znacznie dłuższy czas ich działania. Krótszy czas pracy akumulatora wynika z braku właściwych warunków użytkowania. o najczęstszych czynników, które znacznie wpływają na niewłaściwy stan akumulatora zaliczamy:

 • Dłuższe przerwy w korzystaniu z pojazdu – nieregularne użytkowanie pojazdu. W zależności od temperatury otoczenia i wieku akumulatora, proces samorozładowania może doprowadzić do całkowitego rozładowania akumulatora w ciągu kilku tygodni.
 • Jazda na krótkich odcinkach – przejeżdżanie krótkich odległości sprawia, że akumulator nie ma wystarczająco dużo czasu na naładowanie się. Zimą sytuacja wygląda jeszcze gorzej ze względu na korzystanie z dodatkowych funkcji, takich jak podgrzewanie szyb czy foteli.
 • Skrajne temperatury (zarówno wysokie jak i niskie) oraz trudne warunki pogodowe.
 • Nieodpowiedni dobór akumulatora do pojazdu.
 • Niewłaściwa eksploatacja.
 • Naturalne zużycie.

Współczesne akumulatory samochodowe są bezobsługowe. Oznacza to, że nie powinno się otwierać w nich korków, aby dolewać elektrolit / wodę demineralizowaną. Wskazane jest natomiast okresowe doładowanie akumulatora prostownikiem. Ważnym aspektem żywotności akumulatora jest też prawidłowy montaż oraz dobór akumulatora do samochodu. Warto także co roku oczyścić klemy z osadów i wytrzeć akumulator z kurzu i brudu