Serwis klimatyzacji samochodowej

Profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej w Bydgoszczy

 • Pełen serwis klimatyzacji: kompleksowy  coroczny serwis klimatyzacji
 • Czyszczenie klimatyzacji: dokładnie oczyścimy układ klimatyzacji metodą ozonowania.
 • Napełnienie klimatyzacji: tylko odpowiednia ilość czynnika zapewnia poprawne działanie układu. Zawsze sprawdzamy ciśnienia w układzie wymieniamy olej w sprężarce klimatyzacji oraz uzupełniamy czynnik chłodzący.
 • Naprawa klimatyzacji: kompleksowe naprawy układu klimatyzacji, poszukiwanie nieszczelności, wymiana i naprawa komponentów.

Odgrzybianie klimatyzacji

W trakcie używania klimatyzacji w jej układzie zbierają się alergeny, grzyby oraz bakterie. Aby działanie klimatyzacji było prawidłowe co najmniej raz w roku należy czyścić układ klimatyzacji oraz wymienić filtr kabinowy.

Najskuteczniejszą metodą jest ozonowanie klimatyzacji. Podczas pracy klimatyzacji w samochodzie rozpylany jest ozon który jest jednym z najlpszych środków dezynfekujących. Ozon to odmiana tlenu. Jest to gaz reaktywny, który neutralizuje i utlenia szkodliwe substancje:

 • zabija bakterie i wirusy wywołujące choroby dróg oddechowych,
 • usuwa groźne alergeny: pleśnie, roztocza, grzyby i inne drobnoustroje,
 • neutralizuje brzydkie zapachy – np. dym papierosowy, zapach stęchlizny i pleśni, zapach zwierząt

Rozpylany ozon dociera do najmniejszych zakamarków w samochodzie. Usuwa grzyby i pleśnie zgromadzone w kanałach wentylacyjnych oraz parowniku klimatyzacji, jednocześnie wnika w tapicerkę, siedzenia oraz dywaniki skutecznie neutralizując alergeny i zapachy.

ozonowanie klimatyzacji
Ozonowanie samochodu najlepszy sposób oczyszczenia układu klimatyzacji

Profesjonalny serwis klimatyzacji w Bydgoszczy

Coroczny przegląd klimatyzacji polega na podłączeniu układu klimatyzacji  samochodu , poprzez zawory serwisowe, do urządzenia diagnostycznego. Odsysa one z układu czynnik chłodniczy (freon) wraz z olejem smarującym sprężarkę i inne urządzenia, aż do osiągnięcia próżni w układzie. Następnie układ się osusza i czyści. W tym samym czasie przeprowadzany jest próżniowy test szczelności*. Następnie,gdy układ jest szczelny, zostaje on ponownie napełniony odpowiednią ilością czynnika i oleju.

Przegląd klimatyzacji zawiera:

 • sprawdzenie stanu i szczelności instalacji,
 • pomiar poziomu czynnika chłodniczego,
 • czyszczenie i ewentualna wymiana czynnika,
 • kontrola i uzupełnienie oleju w układzie,
 • sprawdzenie wydajności układu chłodniczego,
 • ocena układu nawiewowego z ewentualną wymianą filtra kabinowego,
 • test układu sterującego klimatyzacją,
 • sprawdzenie parametrów pracy klimatyzatora.

* próżniowy test szczelności- nie gwarantuje 100% szczelności układu podczas pracy klimatyzacji, sprawdza tylko czy w układzie nie ma dużych nieszczelności powodujących szybką ucieczkę freonu do atmosfery.

maszyna do obsługi klimatyzacji

Kompleksowe naprawy klimatyzacji:

 • napełnianie klimatyzacji
 • nabicie klimatyzacji
 • diagnostyka klimatyzacji
 • sprawdzanie szczelności klimatyzacji
 • wymiana zatartych sprężarek,
 • wymiana osuszacza i skraplacza klimatyzacji
 • naprawa przewodów klimatyzacji
 • naprawa sprzęgła kompresora klimatyzacji
 • poszukiwanie wycieków klimatyzacji i sprawdzanie szczelności
 • naprawa układu elektrycznego klimatyzacji
 • płukanie układu klimatyzacji po zatarciu kompresora klimatyzacji
 • kompleksowy serwis klimatyzacji
Od ponad 15 lat zajmujemy się klimatyzacją samochodową, znamy się na kompleksowych naprawach klimatyzacji samochodowej. Jeżeli, masz problem z klimatyzacją, nigdy nie oddawaj samochodu do firm które nie posiadają odpowiednich narzędzi do naprawy klimatyzacji np. stacji diagnostycznej do klimatyzacji, urządzeń do sprawdzania szczelności czy komputera diagnostycznego lub maszyny do płukania klimatyzacji. Zaufaj specjalistą i umów wizytę w naszym serwisie już dzisiaj. Gwarantujemy, sprawdzoną jakość.
serwis klimatyzacji bydgoszcz, nabijanie klimatyzacji bydgoszcz
Tylko profesjonalny serwis klimatyzacji od diagnozy do naprawy układu klimatyzacji zapewni prawidłowe działanie klimatyzacji w samochodzie

Jak działa klimatyzacja samochodowa?

Schemat budowy klimatyzacji w samochodzie

Sprawność  klimatyzacji w samochodzie zależy od każdego elementu układu klimatyzacji. Klimatyzacja samochodowa działa dzięki freonowi – gazowi (aktualnie stosowane gazy to R134A lub R1234YF), który podczas sprężania i rozprężania, schładza parownik. W nim oziębiane jest powietrze dostarczane do kabiny samochodu. W ciągu roku z układu klimatyzacji może ulecieć ok 5%-15% freonu przez mikropory w przewodach klimatyzacji, dlatego ważne jest uzupełnienie klimatyzacji tzw. napełnienie klimatyzacji oraz osuszanie układu klimatyzacji z wilgoci podczas corocznego serwisu klimatyzacji.

Pytania o serwis klimatyzacji i jej użytkowanie

Dlaczego powinno się przeprowadzać coroczny serwis klimatyzacji?
Co roku przez złącza w układzie klimatyzacji oraz sprężarkę klimatyzacji ucieka około 15% czynnika chłodzącego z układu. Mniejsza ilość czynnika powoduje mniej wydajną pracę i większe zużycie elementów układu klimatyzacji. Zużywa się również olej w sprężarce klimatyzacji i jest słabsze smarowanie sprężarki, dlatego warto regularnie przeprowadzać przeglądy układu klimatyzacji.

Kiedy należy odgrzybić klimatyzację?
Najczęstszym symptomem są nieprzyjemne zapachy wydobywające się po włączeniu klimatyzacji. Jednak w niektórych przypadkach występuje reakcja alergiczna pomimo braku zapachów. Czy zaobserwowałeś, że wchodząc do samochodu z klimatyzacją zaczynasz kichać, bolą i łzawią Ci oczy albo masz zapchany nos? To oznaka, że czas na ozonowanie klimatyzacji i wymianę filtra kabinowego. Odgrzybienie klimatyzacji dobrze jest połączyć z corocznym przeglądem samochodu.

Jaki filtr kabinowy powinienem zastosować?
Filtr kabinowy to przez wielu niedoceniany element w samochodzie, przez niego dostaje się powietrze którym oddychamy podczas podróży. Warto zainwestować w filtr kabinowy z węglem aktywnym renomowanego producenta (np. BOSCHMANN FILTER.) To on zatrzymuje bakterie i alergeny dostające się do samochodu. Nie oszczędzaj na filtrze kabinowym! Aktualnie w ofercie sprzedaży pojawiają się filtry kabinowe dla alergików, które zawierają węgiel aktywny i są nasączone specjalnymi substancjami zabijającymi grzyby i zatrzymującymi alergeny. Zadzwoń i zapytaj o taki filtr.

Ile kosztuje nabicie klimatyzacji, napełnienie klimatyzacji?
Koszt napełnienia klimatyzacji to kwota 100 PLN + 30 PLN/ 100 gramów użytego czynnika dodatkowo dolanego do układu klimatyzacji

Jak sprawdzić szczelność klimatyzacji?
Sprawdzić szczelność klimatyzacji można używając czynnika UV, wysokim ciśnieniem azotu lub mieszaniną wodoru z azotem.  Pierwsza metoda nie jest zalecana przez producentów sprężarek ponieważ, zbyt dużo czynnika UV może źle smarować sprężarkę klimatyzacji. Najlepszą metodą są metody ciśnieniowe, sprawdzanie szczelności z wykorzystaniem wodoru i azotu jest bardzo skuteczne. Co więcej  przy użyciu specjalnego detektora można wykryć mikro dziury w układzie klimatyzacji. Jeżeli jesteś zainteresowany sprawdzeniem szczelności świadczymy taką usługę. 

Przewiń do góry
AutoPunkt 24 logo warsztat samochodowy bydgoszczs

Koronawirus - działamy!

W związku z epidemią koronawirusa, nasza firma działa normalnie od poniedziałku do piątku 8-18.

Zachowujemy wszelkie środki ostrożności i ograniczamy niepotrzebny kontakt.  Prosimy, stosuj się do tych zasad!

1. Umów planowaną wizytę telefonicznie lub online, podaj dokładne dane samochodu i opisz usterki. Otrzymasz informacje, jak zachować się podczas zostawiania samochodu.

2. Podczas każdej wizyty dezynfekujemy samochód i ozonujemy kabinę –gratis!

3. Po zakończonej naprawie zostaniesz poinformowany o możliwości odbioru auta.