Profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej!

Włącznik klimatyzacji w samochodzie
Włącznik klimatyzacji w samochodzie

Profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej w Bydgoszczy, obsługa, czyszczenie, odgrzybienie klimatyzacji  i napełnianie klimatyzacji (nabijanie klimatyzacji) w centrum Bydgoszczy!

 • Obsługa czynnika R-1234yf, R-134a, oraz samochodów hybrydowych i elektrycznych z czynnikiem R1234yf
 • Pełen serwis klimatyzacji: 
  kompleksowy  coroczny przegląd klimatyzacji samochodowej
 • Ozonowanie klimatyzacji: dokładnie oczyszczenie układ klimatyzacji metodą ozonowania i metodami chemicznymi.
 • Napełnienie klimatyzacji (nabijanie klimatyzacji): tylko odpowiednia ilość czynnika zapewnia poprawne działanie układu, dlatego zawsze sprawdzamy ciśnienia w układzie. Wymieniamy olej w sprężarce klimatyzacji oraz uzupełniamy prawidłowo czynnik chłodzący.
 • Naprawa klimatyzacji: kompleksowe naprawy układu klimatyzacji, czyli poszukiwanie nieszczelności, wymiana i naprawa komponentów, płukanie układu klimatyzacji, naprawy elektryczne
 • Wymiana filtra kabinowego: polecamy filtry kabinowe firmy Bosch Filter+ i Mann-Filter FreciousPlus , z węglem aktywnym i powłoką antyalergiczną

Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

W trakcie używania klimatyzacji w jej układzie zbierają się alergeny, grzyby oraz bakterie, dlatego aby działanie klimatyzacji było prawidłowe co najmniej raz w roku należy czyścić układ klimatyzacji oraz wymienić filtr kabinowy. Więc warto umówić się na ozonowanie klimatyzacji oraz serwis klimatyzacji.

Ozonowanie klimatyzacji jest najskuteczniejszą metodą czyszczenia układu klimatyzacji.Podczas kiedy klimatyzacja w samochodzie pracuje, rozpylany jest ozon, dzięki któremu zabijane są bakterie, wirusy oraz grzyby

Rozpylany ozon dociera do najmniejszych zakamarków w samochodzie, dlatego doskonale usuwa grzyby i pleśnie zgromadzone w kanałach wentylacyjnych oraz parowniku klimatyzacji. Co więcej  dociera wewnątrz  tapicerki, siedzeń oraz dywaników skutecznie neutralizując alergeny i zapachy.

Czym jest ozon?

Ozon jest jednym z najlepszych środków dezynfekujących, jest to 3 cząsteczkowa odmiana tlenu. Ozon to gaz reaktywny, który neutralizuje i utlenia szkodliwe substancje, w wyniku tego:

 • zabija bakterie i wirusy wywołujące choroby dróg oddechowych,
 • usuwa groźne alergeny: pleśnie, roztocza, grzyby i inne drobnoustroje,
 • neutralizuje brzydkie zapachy – np. dym papierosowy, zapach stęchlizny i pleśni, zapach zwierząt
czyste powietrze w samochodzie dzięki ozonowaniu
Ozonowanie samochodu najlepszy sposób oczyszczenia układu klimatyzacji

99% odzysku gazu R-1234yf serwis klimatyzacji samochodowej w nowych autach

Posiadamy najnowsze urządzenie firmy Bosch ACS663 do obsługi klimatyzacji. Dzięki niemu możemy obsługiwać nowsze pojazdy spalinowe, a także hybrydy i pojazdy elektryczne wyposażone w układ klimatyzacji z czynnikiem chłodniczym R-1234yf.

Funkcja Deep Recovery pozwala odzyskiwać aż 99% czynnika w ciągu kilku minut: to oszczędza czas, oraz dokładnie osusza układ klimatyzacji w Twoim samochodzie!

Co zawiera przegląd klimatyzacji?

Coroczny przegląd klimatyzacji polega na podłączeniu układu klimatyzacji  samochodu ,poprzez zawory serwisowe, do urządzenia diagnostycznego. Po pierwsze czynnik (freon) wraz z olejem smarującym sprężarkę  jest odsysany z układu klimatyzacji, dopóki nie powstanie próżnia w układzie klimatyzacji samochodu. Następnie układ osusza się i czyści. Po trzecie przeprowadzany jest próżniowy test szczelności*. W końcu, gdy układ jest szczelny, zostaje on ponownie napełniony odpowiednią ilością czynnika i oleju.

Przegląd klimatyzacji zawiera:

 • sprawdzenie stanu i szczelności instalacji,
 • pomiar poziomu czynnika chłodniczego,
 • czyszczenie i ewentualna wymiana czynnika,
 • kontrola i uzupełnienie oleju w układzie,
 • nabijanie klimatyzacji (napełnienie klimatyzacji)
 • sprawdzenie wydajności układu chłodniczego,
 • ocena układu nawiewowego,
 • test układu sterującego klimatyzacją,
 • sprawdzenie parametrów pracy klimatyzatora.

  * próżniowy test szczelności- nie gwarantuje 100% szczelności układu podczas pracy klimatyzacji, sprawdza tylko czy w układzie nie ma dużych nieszczelności powodujących szybką ucieczkę freonu do atmosfery.

Kompleksowe naprawy klimatyzacji:

 • napełnianie klimatyzacji
 • nabijanie klimatyzacji
 • diagnostyka klimatyzacji
 • sprawdzanie szczelności klimatyzacji
 • wymiana zatartych sprężarek,
 • wymiana osuszacza i skraplacza klimatyzacji
 • naprawa przewodów klimatyzacji
 • naprawa sprzęgła kompresora klimatyzacji
 • poszukiwanie wycieków klimatyzacji i sprawdzanie szczelności
 • naprawa układu elektrycznego klimatyzacji
 • płukanie układu klimatyzacji po zatarciu kompresora klimatyzacji
 • kompleksowy serwis klimatyzacji
 • ozonowanie klimatyzacji

Od ponad 15 lat zajmujemy się klimatyzacją samochodową,  dlatego znamy się na kompleksowych naprawach klimatyzacji samochodowej. Jeżeli, masz problem z klimatyzacją, nigdy nie oddawaj samochodu do firm które nie posiadają odpowiednich narzędzi do naprawy klimatyzacji takich jak stacja diagnostyczna do klimatyzacji, urządzenia do sprawdzania szczelności czy komputer diagnostyczny lub maszyna do płukania klimatyzacji. W odróżnieniu do innych firm AutoPunkt 24 posiada wszyskie te urządzenia, dlatego zaufaj specjalistą i umów wizytę w naszym serwisie już dzisiaj! Gwarantujemy, sprawdzoną jakość usług!
serwis klimatyzacji bydgoszcz, nabijanie klimatyzacji bydgoszcz
Tylko profesjonalny serwis klimatyzacji od diagnozy do naprawy układu klimatyzacji zapewni prawidłowe działanie klimatyzacji w samochodzie

Jak działa klimatyzacja samochodowa?

Schemat klimatyzacji z zaworem rozprężnym

Sprawność  klimatyzacji w samochodzie zależy od każdego elementu układu klimatyzacji. Klimatyzacja samochodowa działa dzięki freonowi – gazowi (aktualnie stosowane gazy to R-134a lub R-1234yf), który podczas sprężania i rozprężania, schładza parownik, dzięki czemu oziębiane jest powietrze dostarczane do kabiny samochodu. W ciągu roku z układu klimatyzacji może ulecieć ok 5%-15% freonu przez mikropory w przewodach klimatyzacji, dlatego ważne jest uzupełnienie klimatyzacji tzw. napełnienie klimatyzacji oraz osuszanie układu klimatyzacji z wilgoci podczas corocznego serwisu klimatyzacji.

Serwis klimatyzacji samochodowej Bydgoszcz - pytania?

Koszt napełnienia klimatyzacji to:

 • samochody z czynnikiem R-1234yf 200 PLN + 100 PLN/ 100 gramów użytego czynnika dodatkowo dolanego do układu klimatyzacji
 • samochody z czynnikiem R-134a 150 PLN + 30 PLN/ 100 gramów użytego czynnika dodatkowo dolanego do układu klimatyzacji

Co roku przez złącza w układzie klimatyzacji oraz sprężarkę klimatyzacji ucieka około 15% czynnika chłodzącego z układu. Mniejsza ilość czynnika powoduje mniej wydajną pracę i większe zużycie elementów układu klimatyzacji. Zużywa się również olej w sprężarce klimatyzacji i jest słabsze smarowanie sprężarki, dlatego warto regularnie przeprowadzać przeglądy układu klimatyzacji.

Najczęstszym symptomem są nieprzyjemne zapachy wydobywające się po włączeniu klimatyzacji. Jednak w niektórych przypadkach występuje reakcja alergiczna pomimo braku zapachów. Czy zaobserwowałeś, że wchodząc do samochodu z klimatyzacją zaczynasz kichać, bolą i łzawią Ci oczy albo masz zapchany nos? To oznaka, że czas na ozonowanie klimatyzacji i wymianę filtra kabinowego. Odgrzybienie klimatyzacji dobrze jest połączyć z corocznym przeglądem samochodu.

Filtr kabinowy to przez wielu niedoceniany element w samochodzie, przez niego dostaje się powietrze którym oddychamy podczas podróży. Warto zainwestować w filtr kabinowy z węglem aktywnym renomowanego producenta (np. BOSCHMANN FILTER.) To on zatrzymuje bakterie i alergeny dostające się do samochodu. Nie oszczędzaj na filtrze kabinowym! Aktualnie w ofercie sprzedaży pojawiają się filtry kabinowe dla alergików, które zawierają węgiel aktywny i są nasączone specjalnymi substancjami zabijającymi grzyby i zatrzymującymi alergeny. Zadzwoń i zapytaj o taki filtr.

Sprawdzić szczelność klimatyzacji można używając czynnika UV, wysokim ciśnieniem azotu lub mieszaniną wodoru z azotem.  Pierwsza metoda nie jest zalecana przez producentów sprężarek ponieważ, zbyt dużo czynnika UV może źle smarować sprężarkę klimatyzacji. Najlepszą metodą są metody ciśnieniowe, sprawdzanie szczelności z wykorzystaniem wodoru i azotu jest bardzo skuteczne. Co więcej  przy użyciu specjalnego detektora można wykryć mikro dziury w układzie klimatyzacji. Jeżeli jesteś zainteresowany sprawdzeniem szczelności świadczymy taką usługę. 

Klimatyzacja samochodowa - opinie naszych klientów!

Mariusz
Citroen Xsara Picasso
Read More
Byłem ponownie w warsztacie i tym razem też się nie zawiodłem,naprawa klimatyzacji w Citroenie Xsara Picasso, wyciek z chlodniczki po wymianie klimatyzacja zaczęła działać bez zarzutu.
Jakub Chmielewski
Opinie Google
Read More
Fachowo i przyjemnie. Póki co wykonywałem naprawy dotyczące klimatyzacji i oświetlenia
anonim
SEAT Toledo 2 generacja 1999 - 2006 Sedan 1.9 TD M
Read More
Sprawdzenie i napełnienie układu klimatyzacji sprawnie i niedrogo
Previous
Next