Wymiana klocków hamulcowych

Profesjonalna naprawa hamulców w Bydgoszczy.

 • Wymiana klocków i tarcz hamulcowych tylko na sprawdzonych produktach.
 • Najlepsza jakość w dobrej cenie: naszym Klientom proponujemy części najlepszych światowych producentów TRWATEBREMBOFERODO.
 • Gwarancja bezpieczeństwa: korzystamy z doświadczenia światowych firm. Przy każdej wizycie kontrolujemy stan klocków i tarcz hamulcowych.
 • Szybka diagnoza i naprawa: sprawnie znajdujemy i rozwiązujemy problem, dzięki czemu oszczędzasz swój czas i pieniądze.
wymiana klocków hamulcowych, wymiana tarcz hamulcowych
Wymiana klocków hamulcowych, wymiana tarcz hamulcowych

Prawidłowa wymiana klocków hamulcowych i tarcz hamulcowych

Film pokazuje jak prawidłowo wymienić klocki i tarcze hamulcowe w samochodzie osobowym

Diagnostyka i demontaż klocków hamulcowych i tarcz

 • Gdy klocki hamulcowe i/lub tarcze hamulcowe nadają się do wymiany. Po pierwsze przed rozpoczęciem naprawy układu hamulcowego dokładnie sprawdzamy wszystkie uszkodzenia w okolicach osi: zużycie tarcz i klocków oraz stan przewodów hamulcowych, stan zawieszenia i układu kierowniczego
 • Następnie ustalamy minimalną grubość tarcz hamulcowych, nie może ona przekroczyć minimalnej grubości podanej przez producenta. Jeżeli tarcza jest cieńsza niż minimalna grubość lub widać na niej nadmierne zużycie, przegrzanie bądź rysy wymieniamy komplet tarcz hamulcowych

Przygotowanie powierzchni do wymiany klocków hamulcowych

 • W kolejnym kroku po demontażu starych tarcz, dokładnie czyścimy powierzchnie styku i krawędzie piasty koła. Uważamy aby nie uszkodzić piasty koła oraz zabezpieczamy zacisk hamulcowy, aby nie naprężać przewodów hamulcowych
 • Następnie powierzchnia piasty jest odtłuszczana i oczyszczana zmywaczem hamulcowym. W uzasadnionych wypadkach, zgłoszenie przez klienta bicia podczas hamowania, mierzymy bicie boczne piasty koła
 • Później oczyszczamy otwory prowadnic wymontowanego zacisku oraz jego mocowania z rdzy i zabrudzeń. Sprawdzamy dokładnie zacisk pod kątem uszkodzeń. Jeżeli są uszkodzone gumowe elementy uszczelniające zacisk. Wymieniamy je.
 • Smarujemy powierzchnie prowadnic i mocowania zacisku hamulcowego nieprzewodzącym, odpornym na temperaturę i nie
  zawierającym cząsteczek stałych (bez cząstek metalowych) smarem ceramicznym. Nigdy nie stosujemy pasty miedzianej!

Wymiana klocków i tarcz hamulcowych- montaż nowych części

 • W kolejnym kroku montujemy tarczę hamulcową. W niektórych przypadkach wykonujemy pomiar pod kątem bicia nowej tarczy na pojeździe.
 • Następnie cofamy tłoczki hamulcowe w zacisku, przy pomocy odpowiedniego przyrządu, w niektórych przypadkach niezbędne jest użycie komputera (zaciski z elektrycznym hamulcem ręcznym).
 • Potem montujemy nowy komplet klocków hamulcowych. Obszar styku prowadnic z klockiem hamulcowym jest smarowany smarem ceramicznym.
 • Na końcu zakładamy koła w samochodzie, sprawdzamy poziom płynu hamulcowego. Kilkukrotnie hamujemy, aby tłoczki wróciły na swoje miejsce i jedziemy na jazdę próbną.

Kompleksowa naprawa układu hamulcowego To Twoje bezpieczeństwo!

Profesjonalna naprawa hamulców w Bydgoszczy!

 • sprawdzenie tarcz i klocków hamulcowych,
 • kontrola szczęk i bębnów hamulcowych,
 • test płynu hamulcowego,
 • kontrola szczelności przewodów, cylinderków, pompy hamulcowej
 • test dodatkowych układów bezpieczeństwa ASP, ABS, ESP, TCS i innych

FAQ - Pytania dotyczące napraw hamulców

Jakie są oznaki nieprawidłowego działania układu hamulcowego w samochodzie?

Istnieje wiele oznak nieprawidłowej pracy układu hamulcowego. Do najczęstszych z nich należy metaliczny dźwięk podczas hamowania, zazwyczaj oznacza on zużycie klocków hamulcowych. Inną oznaką nieprawidłowej pracy może być miękki lub bardzo twardy pedał hamulca, bicie kierownicy podczas hamowania oraz zapalenie się kontrolki układu hamulcowego, lub zablokowane hamulce w wyniku przegrzania tarcz i klocków Nie zwlekaj i kontroluj regularnie układ hamulcowy. 

wymiana tarcz hamulcowych w bydgoszczy
Zniszczona tarcza hamulcowa poprzez zużycie klocków hamulcowych

Czy podczas badania technicznego sprawdzany jest układ hamulcowy?

Tak, ale tylko częściowo! Sprawdzana jest siła działania hamulca zasadniczego na każdym kole oraz działania hamulca pomocniczego potocznie zwanego ręcznym. Badanie techniczne jednak nie sprawdza grubości tarcz i klocków hamulcowych, jakości płynu hamulcowego oraz działania systemów pomocniczych. 

test hamulców na rolkach
Wyniki testu siły hamowania

Czy po wymianie klocków hamulcowych mogę normalnie eksploatować samochód?

Po wymianie klocków hamulcowych należy pierwsze 200-300 km przejechać starając się delikatnie używać hamulce. Ma to na celu dotarcie klocków do powierzchni tarcz hamulcowych oraz ich odpowiednie ułożenie. W naszym serwisie samochodowym najczęściej stosujemy klocki firmy TRW, posiadają one warstwę COTEC która pomimo założenia nowych klocków zapewnia odpowiedni współczynnik tarcia już od pierwszego hamowania. Dlatego po naprawie w naszym serwisie możesz bezpiecznie hamować od razu po naprawie.

Przewiń do góry
AutoPunkt 24 logo warsztat samochodowy bydgoszczs

Koronawirus - działamy!

W związku z epidemią koronawirusa, nasza firma działa normalnie od poniedziałku do piątku 8-18.

Zachowujemy wszelkie środki ostrożności i ograniczamy niepotrzebny kontakt.  Prosimy, stosuj się do tych zasad!

1. Umów planowaną wizytę telefonicznie lub online, podaj dokładne dane samochodu i opisz usterki. Otrzymasz informacje, jak zachować się podczas zostawiania samochodu.

2. Podczas każdej wizyty dezynfekujemy samochód i ozonujemy kabinę –gratis!

3. Po zakończonej naprawie zostaniesz poinformowany o możliwości odbioru auta.